ŞARKÖY BELEDİYESİNİN BOŞALTTIĞI BARINAKTAKİ BİR KÖPECİĞİN HAYATA DÖNÜŞÜ

ŞARKÖY BELEDİYE BAŞKANI BARINAĞI BOŞALTTIRIP BÜTÜN KÖPEKLERİ SOKAĞA BIRAKTIRMIŞ. HAYVANCIKLAR BÜTÜN ŞARKÖYE DAĞILMIŞ VE YAŞAMA SAVAŞINA GİRİŞMİŞLER. TABİ BİZİM EVİN CİVARINADA 7-8 KÖPEK GELDİ. İÇLERİNDEN İKİ TANESİNİN DURUMU İÇLER ACISIYDI, TÜYLERİ UZAMIŞ , İDRAR VE DIŞKILAR TÜYLERİNİ KABUK HALİNE GETİRMİŞTİ. BUNLARA NASIL YARDIM EDELİM FİLAN DERKEN BİR TANESİ KAYBOLDU. DİĞERİ OĞLUMUN DEMESİNE GÖRE COCKER CİNSİ İMİŞ.

BİR SABAH BÜTÜN ENERJİMİ TOPLAYARAK HAYVANI İPLE BAHÇE KAPISINA BAĞLADIM,  ŞAMPUAN VE HORTUMLA İYİCE YIKADIM. FAKAT TÜYLERDEKİ 2-3 SANTİMLİK KABUK GİBİ KATMAN BANAMISIN DEMEDİ. İKİ GÜN SONRA MAKASLA TÜYLERİ KESMEYE BAŞLADIM , OLABİLDİĞİNCE KESTİM. AMA NETİCE İSTEDİĞİM GİBİ OLMADI. O PİSLİKLİ KEÇE GİBİ TÜYLER AĞIRLIKLI OLARAK DURUYORDU.

ERTESİ GÜN YİNE MAKASLA DERİ İLE  O KATMANIN ARASINA GİRDİM VE TÜYLERİ AZAR AZAR KESEREK ,PARÇA PARÇA YOK ETTİM. BU ARADA HAYVANIN DERİSİNİ İKİ YERDEN KESMEME RAĞMEN GIKI ÇIKMADI, BENİM ONA İYİLİK YAPTIĞIMI BİLİYORDU.

DOSTLARIM İKİ GÜN SONRA TEKRAR YIKADIM, O LEŞ GİBİ KOKAN  LADY HANIM MİS GİBİ OLDU. BİR AYDIR EŞİM SUZAN ONU BESLİYOR AMA ARTIK ARAÇ A DÖNÜŞ ZAMANIMIZ GELDİĞİNDEN ÇOK ÜZÜLÜYORUZ LADY KIŞI NASIL ÇIKARIR, BAŞINA BİR ŞEY GELİRMİ DİYE. İNŞALLAH SAHİPLENDİREBİLİRİZ VEYA KIŞIN ONA BAKACAK BİRİNİ BULABİLİRİZ.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.